Mehmet Uğur TATAR 1959 yılında Denizli’nin Kale ilçesinde doğdu. Eğitimini Denizli Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra 1994 yılına kadar baba mesleği olan nakliye   sektöründe faaliyet gösterdi. Aynı yıl içerisinde Denizli Acıpayam yolu üzerinde küçük mütevazi bir tesisde hurda kağıt ticaretine başladı. Bu başlangıç gelecekte uluslararası standartların uygulanacağı çağdaş bir tesisin zeminini hazırlamış oldu. Daha önceki çalışma hayatındaki iş prensiplerini bu yeni başlangıçtada pekiştirerek sürdürdü.
Amaçları doğrultusunda geceyi gündüze katıp çalışarak 2004 Yılında yürürlüğe giren “Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının  Kontrolü Yönetmeliği” kriterlerine uygun tesisimiz faaliyete geçti. Faaliyete geçilmesinden çok kısa bir süre sonra 2005 Yılında da Türkiye’de onuncu Denizli’de ilk ve tek “Toplama-Ayırma Lisanlı” tesis ünvanına sahip oldu.
Tataroğlu Kağıtcılık, önce insan sağlığı ve çevre temizliğini şirket felsefesi olarak benimseyerek bu konuda gerekli olan eğitimlere personelinden başlamıştır. Personelini eğiten, onların sosyal haklarını sonuna kadar savunan bir idari yapıya sahiptir.
Tataroğlu Kağıtcılık, sosyal sorumluluk projelerini  her daim destekleyen yapısı ile öncelikle Denizli’de daha sonrada tüm Türkiye’de örnek alınacak çalışmalar yapmaktadır. “Sizinde Dikili Bir Ağacınız Olsun” sloganı ile ilk öğretim okullarından başlayarak bütün Denizli’de ve hatta Burdur’da da fidan dağıtım ve dikim kampanyasına öncülük etmektedir. 
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Denizli merkezde yer alan ilk öğretim okullarına tesisimizi gezdirerek çevre bilinci ve ambalaj atığının çöp olmadığı, geri dönüşüm sayesinde doğal kaynakların daha az yıpranmasının sağlandığı anlatılmaktadır.
Çalışma kapasitesini hergeçen gün artırarak çevreye daha fazla nasıl faydalı olabiliriz düşüncesi ile 1994 Yılında  Aylık atık kağıt işleme kapasitesi 50,000 kg. İken şuan 600,000 kg.’a çıkartarak 10,200 ağacın doğada kalmasını sağlamıştır.
Tesisimiz modern çağın getirdiği yenilikleri optimum düzeyde takip ederek çalışma sistemini teknoloji üzerine kurmuştur. Günde 8 saatlik verimli bir çalışma sistemi ile 180,000 kg. Kağıt preslenerek  geridönüşüm merkezlerine sevk edilebilmektedir. 
Firmamızın titiz, özverili çalışmaları birileri tarafından fark edilmesi beyeneilmesi ve takdir edilmesi varolan çalışma azmimizi daha da yükseltiyor.
2005 Yılı Denizli Çevre Ödülü, 2006 Yılı Ege Bölgesi Sanayi Odası Çevre Ödülü ( Yarışmaya İzmir dışından katılan ilk ve tek firma olarak “ Teşekkür Belgesi”, 2009 – 2010 AVRUPA BİRLİĞİ REC TÜRKİYE ÇEVRE YARIŞMASI’na katılmanın haklı onurunuda yaşıyoruz. 
Çalışmalarımız, isteğimiz ve azmimiz sayesinde sektörde bir ilk olarak dört standartı sertifikalamayı başardık. ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 10002. 
 
Tataroğlu Kağıtçılık olarak teknik ve bilimsel koşullarda, bilgi ve teknik birikimi yönünden deneyimli ekibiyle, intizam düzen ve tertipli çalışma sistemi çerçevesinde, ticari ahlak kurallarından taviz   vermeden, misyon ve vizyonu olan devamlı ileriyi hedefleyerek daima yenilikleri getirmeyi amaç edinen, çevreye ve insana saygının uygar olabilmenin en önemli yapı taşlarından biri olduğunun bilinci içerisinde çalışmalarını titizlikle sürdüren bir işletme olarak hedefimiz Dünya Lideri olmaktır.